Dr. Andreas Noack zemřel přirozenou smrtí, s jeho výroky o grafenových nanožiletkách smrt nijak nesouvisí

Sociálními sítěmi se šíří zpráva o údajné smrti chemika Andrease Noacka. Mělo se to stát krátce poté, co Andres Noack zveřejnil na Twitteru na pokračování čtyři videa, ve kterých vysvětlil, že oxid grafenu ve vakcínách funguje jako žiletka.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Andreas Noack je držitelem titulu v oboru chemie, kterou získal na Technické univerzitě v Darmstadtu. V oboru je však několik let. Stal známým na sociálních sítí po celém světě v listopadu 2020, kdy bylo video jednoho z jeho živých přenosů přerušeno policejní razií. V té době kolovaly zvěsti, že Noack byl zatčen za to, že se vyslovil proti vládním opatřením v boji proti pandemii COVID v Německu. Web Lead Stories v té době vyvrátil tvrzení, protože policie objasnila, že Noack nebyl cílem razie. Noack se vrátil k živému vysílání, které vysílal několik hodin denně a vybudoval si charisma proroka božského plánu na záchranu světa, ke kterému má přístup pouze on.

Ve videu zveřejněném na Noackově kanálu Telegram dne 23. listopadu 2021 tvrdil, že vakcíny obsahují oxid grafenu a oxid grafenu (nebo hydroxid grafenu) ve vakcínách funguje jako nanožiletka. Neexistuje žádný důkaz, že by se video stalo virálním do doby fám o jeho úmrtí. Tvrzení o oxidu grafenu ve vakcínách byla mnohokrát vyvrácena.

Smrt byla oznámena 27. listopadu jeho těhotnou partnerkou ve videu, které uveřejnila na YouTube. Uvedla v něm, že Andreas Noack byl napaden neznámými lidmi a následkem toho zemřel.  29. listopadu 2021 však partnerka Anna zveřejnila další video v němčině tvrdící, že Noack nebyl napaden, ale zemřel na infarkt v nemocnici. Tvrdí, že infarkt způsobily mikrovlny, přičemž  toto tvrzení nijak nedokazuje.

Neexistuje tedy žádný důkaz, že Andreas Noack zemřel a už vůbec nejsou známé okolnosti úmrtí.

Více na webu Lead Stories.

AKTUALIZACE 10. PROSINCE 2021: Tomu, že je Noack skutečně po smrti, nasvědčuje smuteční oznámení, vystavené na webu pohřebního ústavu ve Wolfsbergu, podle nějž Andreas Noack zemřel 26. listopadu 2021. Toto oznámení ale neobsahuje žádné informace o příčině smrti.

AKTUALIZACE 19. PROSINCE 2021: Úmrtní oznámení s Noackovým jménem zveřejnil pohřební ústav ve Wolfsbergu a podle Politifact je potvrdila také rakouská policie, která uvedla, že zemřel přirozenou smrtí.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/