Redakce, redakční rada a vydavatel

Jsme nezávislí. Věříme, že diskuze není boxerský zápas a že skrývání faktů nemůže přinést nic dobrého. Svá tvrzení nestavíme na domněnkách a předsudcích, ale na ověřitelných a ozdrojovaných faktech. Naším cílem je vytvořit otevřenou neideologickou platformu pro relevantní a faktickou diskuzi.

Redakce: 


Jan Cemper (šéfredaktor) (e-mail: cemper@fakticke.info, telefon: +420 770 730 772) – Narodil se v roce 1986 v Kolíně. Studoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor „Právo ve veřejné správě. Od srpna 2017 působí jako šéfredaktor serveru Manipulátoři.cz. Server pod jeho vedením obsadil 6. místo v soutěži Křišťálová Lupa 2017 v kategorii „Obsahová inspirace“ a v roce 2018 jej Česká televize nominovala v kategorii „Veřejně prospěšná služba“ a odborná porota mu udělila 6. místo. Před druhým kolem prezidentských voleb v roce 2018 se angažoval v iniciativě PoPravdě.cz, která sledovala dezinformace během kampaně. V roce 2019 se stal spoluautorem rozsáhlé studie o mýtech kolujících o Evropské unii. Přispívá do internetového deníku Forum24. Je členem Syndikátu novinářů České republiky.

 

 

Blanka Morávková (editorka) (e-mail: blanka.moravkova@fakticke.info) – Mnoho hoaxů se týká zdravotnických témat a právě Blanka Morávková je odbornicí na zdravotnická témata. Ve volném čase se léta věnuje postsovětskému prostředí, což jí dává velký přehled o  dezinformačním prostředí. Skvěle ovládá český jazyk a edituje všechny texty na webu.

 

 

 

Miloš Kadlec – Překladatel plně hovořící německy a rusky. Díky tomu je schopný přeložit a prověřit dezinformace, které do českého prostředí přichází ze zahraničí.

Matěj Zlámal – Překladatel z angličtiny a francouzštiny, má státní zkoušky z obou jazyků. Díky tomu je schopný přeložit a prověřit dezinformace, které do českého prostředí přichází ze zahraničí.

Lubomír Tomeček – Specialista na IT a kybernetické hrozby. Ověřuje technická témata.

 

 

 

Václav Doseděl –  Narodil se v roce 1991 v Poděbradech. Vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a je odborníkem na dezinformace týkající se práva.

Kromě toho se redakce radí s redakční radou a dalšími odborníky na různá témata.

Sledujte Manipulátory: FacebookTwitter

 

Redakční rada:

Redakční rada má za úkol kontrolovat činnost redakce, vznášet připomínky a odpovídat na veškeré stížnosti. Rovněž radí redakci v odborných otázkách. E-mail na redakční radu: redakcnirada@fakticke.info

Petr Nutil – český žurnalista, grafik a autor literatury faktu. V roce 2015 založil web Manipulátoři.cz. V roce 2018 vydal knihu Média, lži a příliš rychlý mozek – průvodce postpravdivým světem. V listopadu 2020 vyšla u nakladatelství Grada jeho druhá kniha – Jak neztratit rozum v nerozumné době

 

 

 

Bohumil Kartous – vysokoškolský pedagog a publicista dlouhodobě se zaměřující na téma inovace vzdělávání. Dlouhodobě je spjat se společností EDUin. Dlouhodobě se zabývá tématem dezinformací, fenoménu tzv. hoaxů, dezinformačních webů a fake news, a jejich dopadů na společnost.

 

 

 

Antonín Šlajch – zakladatel projektu Iluminátor

 

 

 

Patrik Kořenář – Youtuber ze známého projektu Fakta vítězí

 

 

 

ThDr. Petr Jan Vinš – český teolog, starokatolický kněz, judaista a překladatel. Vystudoval teologii a religionistiku na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy a starozákonní biblistiku na Univerzitě ve švýcarském Bernu a krátce též v Tel-Avivu. Od roku 2016 je též generálním sekretářem Ekumenické rady církví v ČR.

 

e-mail na redakční radu: redakcnirada@fakticke.info

Vydavatel:

Faktické info z.s.
Zenklova 24/54
180 00 Praha 8
IČ: 07815964
Spisová značka: L75271

Transparentní účet: 2601569525 / 2010