Opravy

Nikdo není neomylný. I nám se může stát, že nějakou informaci ověříme špatně. Na tomto místě bude zveřejňovat všechny opravy faktických tvrzení. Obsahovat budou datum opravy, odkaz na článek a vysvětlíme v čem jsme provedli opravu.

Naše články jsou zpětně posuzovány (peer review) na kanálu Iluminátor na Twitch.tv.


Přehled všech oprav: 

Oprava 1

8. února 2021 byl změněn nadpis článku „Ne, nemocnice nedrží na lůžkách lehké případy kvůli bonusům od pojišťoven“ na „Ne, nemocnice již nemohou držet na lůžkách lehké případy kvůli bonusům od pojišťoven“. Důvodem je větší přesnost.

Oprava 2

10. března 2021 byl doplněn článek „Respirátory KN95 nejsou příliš vhodné, nejsou však nelegální“ z 9. března 2021 o aktualizaci pod článkem.
AKTUALIZACE 10.3.2021: Výjimka EU již skončila. K různým výjimka se však uchylují různé členské země. „Udělovali jsme výjimky do konce loňského května. Další členské státy ale dělaly obdobnou věc a jejich výjimky mohly být i delší. To znamená, že se na našem trhu mohou objevovat výrobky KN95 s dočasnými povoleními. Buď nebyly ještě doprodány z naší výjimky, dostaly výjimku v jiném členském státě, nebo jsme zachytili nelegální výrobky,“ uvedl pro iROZHLAS.cz Jiří Fröhlich, mluvčí České obchodní inspekce. Výrobky KN95 se v ČR tedy smějí prodávat, pokud pochází z jarních zásob, případně vlastní výjimku z jiných členských států EU. Náš článek nijak nehodnotí, zda vládním usnesení, které doporučuje používat FFP2 i KN95 a staví je na stejnou úroveň je v pořádku.

Oprava 3

Dne 13. září byl změněn nadpis článku z „Ne, Evropská unie nechystá zákaz používání antibiotik pro nemocná zvířata“ na „Ne, Evropská unie nechce zakázat používání všech antibiotik pro nemocná zvířata“ Důvodem je větší přesnost.