Výzva k integraci „bílých žen“ je dílem krajně pravicového youtubera

Sociální sítí Facebook se šíří fotografie z Německa, na které je plakát vyzývající k integraci „bílých žen“. „Protože už to není jen tvá země a nikdy už jen tvá nebude! Oblékej se úctyhodněji v souladu s jinými kulturními kruhy a ber ohledy na náboženské pocity diskriminované menšiny. Každodenní rasismus začíná u odívání. Tak tohle visí v Německu, na autobusovém nádraží v Lübz,“ píše se na plakátu.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Fotografie plakátu s názvem „Integruj se, bílá ženo!“ se šíří na Facebooku. Tvrdí, že ženy v Německu se musí přizpůsobit na oděvnímu stylu konzervativních muslimů. Všechno ostatní je „každodenní rasismus“. Několik uživatelů Facebooku tvrdí, že plakát visí v meklenburském městě Lübz na autobusovém nádraží ( zde , zde a zde ).

Podle jeho vlastních prohlášení je však tvůrcem plakátu krajně pravicový youtuber, který chce plakát zjevně použít k vytvoření nálady proti muslimům. Ve videu z 11. února (od času 1:12) vyzval své diváky k distribuci plakátu. Youtuber je také znám tím, že dříve například pálil Korán nebo griloval vepřové maso před mešitou. Jeho kanál byl už několikrát blokován.

Více na webu Correctiv.

Jan Cemper

Jan Cemper

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuje za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.