Výzva k integraci „bílých žen“ je dílem krajně pravicového youtubera

Sociální sítí Facebook se šíří fotografie z Německa, na které je plakát vyzývající k integraci „bílých žen“. „Protože už to není jen tvá země a nikdy už jen tvá nebude! Oblékej se úctyhodněji v souladu s jinými kulturními kruhy a ber ohledy na náboženské pocity diskriminované menšiny. Každodenní rasismus začíná u odívání. Tak tohle visí v Německu, na autobusovém nádraží v Lübz,“ píše se na plakátu.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Fotografie plakátu s názvem „Integruj se, bílá ženo!“ se šíří na Facebooku. Tvrdí, že ženy v Německu se musí přizpůsobit na oděvnímu stylu konzervativních muslimů. Všechno ostatní je „každodenní rasismus“. Několik uživatelů Facebooku tvrdí, že plakát visí v meklenburském městě Lübz na autobusovém nádraží ( zde , zde a zde ).

Podle jeho vlastních prohlášení je však tvůrcem plakátu krajně pravicový youtuber, který chce plakát zjevně použít k vytvoření nálady proti muslimům. Ve videu z 11. února (od času 1:12) vyzval své diváky k distribuci plakátu. Youtuber je také znám tím, že dříve například pálil Korán nebo griloval vepřové maso před mešitou. Jeho kanál byl už několikrát blokován.

Více na webu Correctiv.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/