Volodomyr Zelenskyj nepronajímá vilu v Itálii Rusům

Na sociálních sítích a na dezinformačních webech se objevila zpráva, že ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj pronajímá svou italskou luxusní vilu bohatým Rusům. Zprávu zveřejnil na titulní straně deník Il Tirreno.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: V prvé řadě, Volodymyr Zelenskyj nevlastní v Itálii žádnou vilu. Vila patří společnosti na Kypru, kterou vlastní údajně manželka Volodomyra Zelenského. Co v této věci je důležité, vilu si nechává spravovat od italské realitní kanceláře Real Estate Forte dei Marmi Villas. Rodina prezidenta tedy nerozhoduje o tom, kdo ve vile pobývá.

Realitní kancelář následně informaci popřela. „Ve vile prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského nebyli žádní Rusové ani Ukrajinci. To, co bylo napsáno, jsou domněnky. Vila byla pronajata páru na léto a neřeknu vám, zda mají či nemají bydliště v Londýně, ale ujišťuji vás, že to nemohou být Rusové, protože máme absolutní zákaz pronajímání Rusům a Ukrajincům,“ řekl mluvčí realitní společnosti Claudio Salvini. „Možná někdo kolemjdoucí zaslechl někoho mluvit rusky a předpokládal, že v domě jsou Rusové. To však kategoricky odmítám. Možná to byli hosté, ale ne ti, kteří si pronajali,“ doplňuje mluvčí realitní kanceláře.

Starosta Forte dei Marmi Bruno Murzi poté listu La Notizia řekl, že nemá informace, že by v této vile někdo pravidelně bydlel.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/