Potassium chloride a vakcína Pfizer

Sociální sítí Facebook se šíří příspěvek, který upozorňuje, že vakcína Pfizer obsahuje látku „Potassium chloride.“ Tato látka je prý používána i jako smrtící injekce při popravách vězňů.

Naše hodnocení: zavádějící

Podobnosti: Potassium chloride je ve skutečnosti anglický název chlorid draselný. Chlorid draselný se běžně používá v potravinářství jako náhražka soli. Ve velkém množství je nebezpečný, stejně jako mnoho dalších látek. Vakcína Pfizer proti COVID-19 skutečně uvádí ve svém složení chlorid draselný spolu s dihydrogenfosforečnanem draselným, ale tyto látky jsou přítomny ve velmi malých dávkách. Tato vakcína obsahuje draslík v dávce méně než 1 mmol (39 mg), tj. Je v podstatě bez draslíku. Pro srovnání, v krvi koluje od 3,6 do 5,2 milimolů (mmol) draslíku na litr krve.

Libby Richards, docentka na Purdue School of Nursing, napsala AFP e-mailem: „Chlorid draselný se nachází téměř ve všech potravinách, které jíme – maso, ovoce, cereálie, hranolky, kojenecké výživy.“ Chlorid draselný je totiž přírodní látkou, kterou si vytváří tělo samo. A nejen lidské tělo, tato látka je všudypřítomná. Scott Halperin, který učí na kanadské univerzitě v Dalhousie, uvedl, že chlorid draselný se používá v mnoha vakcínách, protože se jedná o sůl. „Při výrobě vakcíny musíte mít správné množství solí, abyste udrželi buňky naživu. Protože je to přírodní produkt, který potřebují všechny buňky k životu.“

Podle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv obsahuje každá dávka vakcíny Pfizer-BioNTech Covid-19 0,01 miligramu chloridu draselného. To je „ekvivalent špetky soli“, vysvětlil telefonicky AFP Scott Halperin, ředitel Kanadského centra pro očkování .

 

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/