Není jisté, že v Polsku zakázali školačkám krátké sukně. Ministr však chce konzervativní školství

Web Novinky.cz přinesl článek, který tvrdí, že v Polsku zakázali školačkám krátké sukně, aby nedráždily spolužáky a učitele. Článek až dva dny poté byl rozšířen a uveden na pravou míru.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Opatření se mělo týkat několika škol. Zákaz se údajně objevil ve dvou školách v Pomořansku: V Základní škole č. 16 Wladyslawa Broniewského v Gdaňsku a v Základní škole Hrdinů země Gdaňské v Pszczolkách. Informovala o tom média Gazeta Wyborcza, Polityka, portal wp.pl, TVN24.

„Jednoduše rozhodl, že mladé dívky už nesmí chodit do školy v krátkých sukních či tričkách s krátkými rukávy nebo halenkami na ramínkách. Nohy musí mít zakryté až po kotníky, ruce po dlaně, a to i v největších vedrech či na hodinách tělocviku,” informovala Gazeta Wyborcza. . „Jednomu žákovi také zakázali nosit do školy tašku v duhových barvách,“ řekla jedna z matek.

Podle místostarostky v Gdaňsku Moniky Chabiorové se nic takového nestalo.

Faktem ovšem je, že ministr Czarnek chce školství posunout do více konzervativní podoby. Například chystají, že by žáci, kteří se nebudou účastnit hodin náboženství měli hodiny etiky. V červenci Przemysław Czarnek zveřejnil pilíře nové vzdělávací politiky, mezi které patří i například důraz na tradiční rodinu. Ministr Przemyslaw Czarnek mluví o takzvané „morální čistotě a ctnosti děvčat” od října 2020, kdy se chopil otěží na resortu školství.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/