Ne, prezident Biden neusnul při jednání s izraelským premiérem

Na sociální síti Facebook se šíří 20vteřinové video (1, 2), ze kterého se může zdát, že americký prezident Joe Biden usnul během jednání s izraelským premiérem Bennettem.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Joe Biden a Naftali Bennett se setkali 27. srpna 2021 v Oválné pracovně Bílého domu v přítomnosti novinářů. Dva političtí lídři probírali evakuaci jednotek z Kábulu, politické postoje směrem k Íránu, pandemická opatření a očkování proti Covidu či společné bilaterální vztahy.

Kompletní záznam (video Bílého domu ) dokazuje, že setkání s novináři trvalo více než 13 minut. Oba politici prezentují své stanovisko ve vzájemném rozhovoru. Pasáž, která se virálné šířila po sociálních byla vystřižena z části, během níž mluví premiér Bennett, ve videu začíná v čase 12:16. Biden ve videu skloní hlavu a poslouchá komplimenty, které mu adresuje premiér Bennett; během třiceti sekund vícekrát pohne prsty levé ruky. Totéž je vidět i na tomto videu. Okamžitě, jak Bennett domluví, americký prezident zvedne hlavu a odpoví mu. Tuto část v sestříhaném videu však již neuvidíte.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/