Ne, před sněmovnou se neobjevila silueta Tomia Okamury

Předseda SPD Tomio Okamura si na své facebookové stránce postěžoval, že někdo před sněmovnou nakreslil na chodník siluetu těla a umístil k tomu nápis „Tomio Okamura“. „Dnes před Sněmovnou – nenávist homosexualistických aktivistů v praxi jen za to, že jsem řekl, že chci mít maminku a tatínka,“ napsal na Facebook.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Silueta zemřelého se na chodníku před sněmovnou nikdy nenacházela. Jedná se satiru z dílny Tomáše Břínka alias TMBK. Ten dílo 29. dubna publikoval na stránce TMBK. Kvůli špatnému pochopení celého díla následně zveřejnil i to, jak fotomontáž vytvořil.

Tomáš Břínek alias TMBK se proslavil satirickými kolážemi, které publikuje na Facebooku a Instagramu. Spolupracuje s časopisem Reflex, ilustroval knihu Továrna na debilno a získal cenu Křišťálová Lupa 2019.

Satirický příspěvek byla reakce na prohlášení Tomia Okamury, který prohlásil, že v době kdy byl v dětském domově by raději skočil z okna, než aby byl adoptován homosexuálním párem. V roce 2013 ovšem Tomio Okamura na léta v dětském domově v roce 2013 vzpomínal jinak, když tehdy napsal, že mít dva táty je pro dítě lepší než být sám v padesátihlavé smečce.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/