Video nedokazuje, že američtí řidiči v Kentucky nevěděli, jak používat kruhový objezd

Na různých webech a sociálních sítích se šíří video z amerického Kentucky, kde postavili kruhový objezd. Většina lidí prý netuší, jak ho používat. Na videu je vidět, jak řidiči jezdí po kruhovém objezdu v protisměru. Video z dronu se objevilo na Redditu v neděli 25. dubna. Článek o údajné neznalosti kruhový objezdů přinesl i web Autofórum.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Když se na video podíváte pozorně, uvidíte v křižovatce kužely a lidi. Podle zpravodajského webu WKYT tohle video vzniklo možná ne uměle, ale rozhodně cíleně. Kruhový objezd nebyl dokončený a pracovníci firmy Walker Construction, která ho stavěla a také od ní pochází tyto záběry, v místě řídili dopravu. Řidiči tedy pouze dbali pokynů. Firma uvedla, že video zveřejnila proto, aby ukázala, jak se po kruhovém objezdu jezdit nemá. Místo bylo samozřejmě osazeno patřičným dopravním značením a v ostrém provozu, který začal až v pondělí 26. 4., už všichni okružní křižovatku používali správně.

Je pravdou, že zatímco Evropané najdou kruhový objezd téměř na každém kroku, ve Spojených státech jsou do dnešních dnů spíše výjimkou, ačkoliv jich v posledních letech přibývá. Nicméně jsou zde i vícepruhové kruhové objezdy a řidiči i v USA se je učí znát v autoškole.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/