Ne, Christian Eriksen nebyl očkován

Minulou sobotu fotbalový svět šokoval kolaps na hřišti Christiana Eriksena, který zkolaboval při zápase Mistrovství Evropy ve fotbale. Po celém světě se následně začaly šířit spekulace, že by kolaps devětadvacetiletého záložníka souvisel s očkováním proti koronaviru nebo proděláním nemoci COVID-19. Informaci sdílel na Twitteru i český občan Luboš Motl. Mělo to uvést Radio Sportiva.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Informace je zcela nepravdivá. „Neměl COVID-19 a nebyl ani očkován. Naši lékaři s ním byli od začátku jeho angažmá v neustálém kontaktu,“ vyvrátil toto tvrzení ředitel Interu Milán Giuseppe Marotta.

Rádio Sportiva mezitím také popřelo jakoukoliv takovou zprávu o Eriksenově stavu. Na Twitteru napsalo: „Informace uvedené v uvedeném tweetu jsou nepravdivé. Nikdy jsme neuváděli žádný postoj zdravotnického personálu Interu k stavu Christiana Eriksena,“ napsalo rádio na Twitter.

Více na webu Reuters, Forbes či CNN Prima News

Jan Cemper

Jan Cemper

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuje za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.