Ne, 227 dětí nedostalo srdeční zánět po očkování proti covidu

Web Otevři svou mysl publikoval video, ve kterém se hovoří, že údajně 227 dětí v USA dostalo srdeční zánět po očkování proti covidu. Respektive ve videu je uvedeno číslo 226.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: V prvé řadě je nutné napsat, že ve zprávách nejde o děti. CDS vyšetřuje 226 případů myokarditidy nebo perikarditidy u 141 milionů plně očkovaných lidí v USA. Z 221 případů, o nichž CDS měla informace, se většina nemocných již zotavila. Celkem 41 pacientů stále trpí některými příznaky a 15 je stále hospitalizováno. Tři pacienti jsou léčeni na jednotkách intenzivní péče.

Zprávy o zánětu srdce jsou navíc pouze předběžné. CDS nevylučuje možnou souvislost, ale upozorňuje, že jde o pouhá podezření. „Ne všechno se ukáže jako pravdivé zprávy o myokarditidě nebo perikarditidě,“ řekl Tom Shimabukuro, který působí jako zástupce ředitele úřadu pro imunizaci v CDC, pro CBS.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví také vyšetřovalo případy zánětu srdce u mladých mužů, kteří dostali vakcíny mRNA. Ministerstvo potvrdilo souvislost mezi velmi vzácnými případy zánětu srdce a vakcínou Pfizer.

Zdroje: The Guardian

NBC

Jan Cemper

Jan Cemper

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuje za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.