Ne, 227 dětí nedostalo srdeční zánět po očkování proti covidu

Web Otevři svou mysl publikoval video, ve kterém se hovoří, že údajně 227 dětí v USA dostalo srdeční zánět po očkování proti covidu. Respektive ve videu je uvedeno číslo 226.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: V prvé řadě je nutné napsat, že ve zprávách nejde o děti. CDS vyšetřuje 226 případů myokarditidy nebo perikarditidy u 141 milionů plně očkovaných lidí v USA. Z 221 případů, o nichž CDS měla informace, se většina nemocných již zotavila. Celkem 41 pacientů stále trpí některými příznaky a 15 je stále hospitalizováno. Tři pacienti jsou léčeni na jednotkách intenzivní péče.

Zprávy o zánětu srdce jsou navíc pouze předběžné. CDS nevylučuje možnou souvislost, ale upozorňuje, že jde o pouhá podezření. „Ne všechno se ukáže jako pravdivé zprávy o myokarditidě nebo perikarditidě,“ řekl Tom Shimabukuro, který působí jako zástupce ředitele úřadu pro imunizaci v CDC, pro CBS.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví také vyšetřovalo případy zánětu srdce u mladých mužů, kteří dostali vakcíny mRNA. Ministerstvo potvrdilo souvislost mezi velmi vzácnými případy zánětu srdce a vakcínou Pfizer.

Zdroje: The Guardian

NBC

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/