Markéta Pekarová Adamová neradila lidem péct společně

Na Facebooku se hojně šíří údajný citát předsedkyně TOP09 Markéty Pekarové Adamové. „Když pečete kuře, zkuste se domluvit se sousedy a upečte rovnou dvě. A zvážila bych i možnost společného sprchování, tak se také dá ušetřit spousta peněz,“ zní údajný citát. Grafika s údajným statusem na Facebooku velmi nepovedeně napodobuje Deník N.

Naše hodnocení: nepravda (falešný citát)

Podrobnosti: Uvědomujeme si, že grafika vznikla zřejmě jako sarkastická poznámka na základě rady o tom, že lidé by měli nosit doma svetr a méně topit. Předsedkyně strany si za výrokem stojí.

Dlužno ale dodat, že řada uživatelů sociálních sítí bere vážně falešný citát a političce jej skutečně přisuzují jako autentický, o čemž svědčí jejich komentáře. Deník N samozřejmě žádný rozhovor, v němž by zazněl takový nebo podobný výrok, s Markétou Pekarovou Adamovou nikdy nepřinesl. „Je to fake a není jediný, pozná se to podle upraveného loga, kde není N, ale V,“ sdělil Deníku Ján Simkanič, ředitel vydavatelství N Media, vydávajícího Deník N. Narážel přitom na skutečnost, že logo titulu je v hoaxu oproti originálu skutečně pozměněné: písmenu N, tvořícímu součást názvu, v něm chybí jedna nožička, takže připomíná spíše písmeno V.

Více na webu Deník.cz.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/