Lidé s covidem z reportáží nejsou herci

Projekt Otevři svou mysl Davida Formánka přeložil video, ve kterém se tvrdí, že australská televize přináší falešné scény nemocných pacientů z australských nemocnic. Podle videa, které má stovky sdílení, se jedná o „propagandu“.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Video tvrdí, že osoby ve videích jsou herci. Pacienty měli být Ramona Khouryová a Mitch Garling. To však není pravda. Na videích není ani jeden ze zmíněných herců. Aktivisté bojující proti opatřením si našli v internetových galeriích nejpodobnější herce a tvrdili, že to jsou lidé z reportáží. Samotné reportáže však pracovaly s jinými jmény. Jako důkaz pak volali do nemocnic a pídili se po hercích. Ti však samozřejmě v nemocnicích hospitalizováni nebyli. Pacienti na videiích byli Ramona El-Nachar a Fawaz Dandan.

Zaměstnanci nemocnic si postěžovali, že vymyšlená „investigativní“ práce aktivistů proti opatřením stojí zdravotnický personál zbytečné síly, které by mohli věnovat pacientům. Lidé věřící dezinformaci totiž do nemocnic volali a i vyhrožovali personálu.

Zdroje: Logically

Wseetonline

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/