Situace v Tunisku je přesně obrácená než jak o ní píší „alternativní“ kanály

Volný blok šíří zprávu webu CZ24.News, že prezident odvolal premiéra kvůli tomu, že chce očkovat lidi. „Covidový převrat v Tunisku! Prezident odvolal očkování chtivého premiéra, parlament obklíčen vojenskými vozidlami zastavil činnost,“ zní titulek.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Situace v Tunisku je přesně opačná a lidé protestují kvůli tomu, že vláda není schopná řešit neutěšenou epidemiologickou situaci. Tunisko považuje totiž spousta států Evropy za zem nebezpečnou. Například na těchto záběrech je vidět, že většina demonstrujících má nasazenou roušku.

„Tuniský prezident Kaís Saíd v neděli odvolal premiéra, jehož pravomoce chce zčásti sám převzít. Učinil tak poté, co stovky lidí protestovaly v Tunisu a dalších tuniských městech proti vládě a její neschopnosti řešit epidemickou situaci. Rychlý růst nových případů covidu-19 přispívá k ekonomickým problémům země. Demonstranti požadovali, aby vláda odstoupila,“ popisoval situaci například web Českého rozhlasu.

Prezident Saíd své kroky i nadále obhajuje rozhořčením tuniské veřejnosti. Vláda podle ní nedokázala vyřešit rostoucí nezaměstnanost, růst cen ani koronavirovou krizi.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/