Neexistující lékař MUDr. Imrich Solovič a neexistující lékařská studie

Status facebookového profilu Anny Krutekové píše o údajné studii pediatra Imricha Soloviče z března 2021, která má mluvit o tom, že „do tří let vakcína proti COVID odrovná všechny lidi s vysokým tlakem, diabetiky a lidi s nadváhou. Ochranný mechanismus sofistikované vakcíny uložený v buňce s pozměněnou DNA totiž vše cizí vyhodnocuje jako nemoc organismu a automaticky proti němu útočí. Výsledkem má být rychlé a nepředvídatelné selhávání vnitřních orgánů: jako je srdce, játra, ledviny, slezina a slinivka (slinivka břišní).“ Text se objevil také na webech Eurorespekt nebo Podtatranský kuriér.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Slovenská policie pátrala po tom, zda nějaký pediatr Imrich Solovič existuje. Výsledkem bylo, že se žádného takového lékaře nepodařilo dohledat, neví o něm ani Slovenská lékařská komora a ke stejnému závěru došel i web Hoax.sk. Stejně tak se nepodařilo dohledat žádnou takovou studii.

Podařilo se dohledat, že primářem COVIDového oddělení v bratislavské nemocnici je Doc. MUDr. Ivan Solovič. Ten naopak očkování lidí podporuje.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/