Ne, v Německu si Pavel Černil nemohl dát hamburger v otevřené restauraci

Tisíce sdílení má příspěvek Pavla Černila, který tvrdí, že v Polsku, Německu a Itálii funguje vše bez zásadních opatření. Například tam fungují restaurace.

Text:

„Poslouchal jsem tiskovku vlády co byla včera. A tam Babiš tvrdil jak v okolních zemích je taky vše zavřeno. Tak dnes jsem v polsku McDonald’s otevřeno SubWay otevřeno lidi chodí i vevnitř většinou bez roušek. Včera jsem byl v Německu a dával jsem si v Restauraci hambáče, nakládal jsem ve 4 firmách v ani jedné neměli zaměstnanci roušky. Ve středu jsem si dával v Itálii pizzu v restauraci.“

Naše hodnocení: částečná nepravda

Podrobnosti: V Polsku proběhla počátkem února vlna rozvolnění, která zatím trvá. Zpřísněn byl zatím jen například vstup Čechů a Slováků do země. Německo má restaurace uzavřené, respektive otevřená jsou jen výdejní okénka jako v ČR. Je tedy nesmysl, že si v otevřené restauraci dal Pavel Černil hamburger. V Itálii jsou restaurace, bary, hospody, bistra, zmrzlinárny i cukrárny otevřeny pouze do 18:00. Roušky je povinno používat všude (uvnitř i vně). Nedodržení je pokutováno (400-1000 €).

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/