Ne, v Německu se nechystají trestat rodiče odmítající očkování dětí

Rodiče, kteří nechtějí, aby jejich děti byly očkovány proti Covid-19, budou v budoucnu potrestáni pokutami nebo dokonce uvězněním. Taková zpráva se začala šířit přes aplikaci WhatsApp v Německu, následně se překlad začal šířit i v České republice. Dokument údajně pochází od federálního ministerstva zdravotnictví.

Text českého řetězového e-mailu: „Německo: Spolkové ministerstvo zdravotnictví chystá vynucovanou vakcinaci dětí. Rodičům chtějí hrozit odnětím dětí. V době covidové co začali v Německu přišlo za chvíli i k nám. Klidně to nazývejte konspirací za poslední rok se vyplnily všechny.“

Má jít o dokument: „Diskussionspapier zu Maßnahmen gegen Erziehungsberechtigte die bzgl. der Covid-19-Impfung ihrer Schutzbefohlenen eine ablehnende Verweigerungshaltung einnehmen“

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Dokumentem se zabývala německá televize MDR a zjistila, že jde o falešný dokument. První, co novináře zaujalo je, že v dokumentu je velké množství pravopisných chyb. Německá vláda rovněž ve svých dokumentech používá svůj vlastní font, který není běžně k dispozici. Na falešném dokumentu je vidět, že hlavička je napsána oficiálním fontem používaný německou vládou, ale zbytek dokumentu je již napsán jiným písmem.

Věc se měla projednávat ve výboru pro zdraví 1. června. V tento den se však nekonala žádá schůze ve spolkovém parlamentu, natož tohoto výboru.

Německé ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že jde o falešný dokument a upozornilo, že očkování bylo, je a nadále bude dobrovolné.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/