Ne, Sean Brooks nedokazuje, že vakcíny proti COVID-19 jsou nebezpečné

Virálně se šíří video, ve kterém vystupuje Dr. Sean Brooks. Ve videu varuje, že očkovaní zemřou do 3-5 let. Muž hovoří během zasedání školní rady v Oxfordu v Ohiu.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Na úvod, muž ve videu nemá nic společného s univerzitou v Oxfordu. Jak již bylo napsáno, muž vystoupil během zasedání školní rady v Oxfordu v Ohiu. Toto dvacetitisícové město nemá nic společného s městem v Anglii, natož s její univerzitou.

Faktem je, že od zahájení očkování v prosinci 2020 nebyla v USA hlášena hromadná úmrtí na vakcínu proti COVID-19. Nic nenasvědčuje tomu, že by vakcína způsobila dlouhodobější zdravotní komplikace. Samozřejmě je nesmyslem, že by vakcína byla součástí nějakého údajného plánu na vylidnění planety. Brooks nepravdivě tvrdí, že vakcína ničí imunitní systém. Vakcíny naopak stimulují náš imunitní systém proti nákaze a pracují s ní, nikoliv proti ní.

Neexistuje žádný důkaz, že by vakcíny proti COVID-19 způsobovaly ADE syndrom. Brooks argumentuje také argumenty, které už byly vyvráceny. Například, že míra potratů u žen v prvním trimestru po očkování se zvyšuje z 10 % na 80 %. To samozřejmě není pravda a vychází z špatné interpretace studie Igorem Bukovským. Jen tak mimochodem, sám Bukovský se následně za svou špatnou interpretaci studie omluvil. V krátkosti, Bukovský poukazoval na výsledky vědecké studie “Preliminary Findings of mRNA Covid-19 Vaccine Safety in Pregnant Persons”. Při svých počtech však použil špatné tabulky v studii. V reálu míra potratovosti v studii v prvním trimestru byla 12,6 %, což je v rozmezí 10-15% potratovosti u běžné populace.

Kromě toho také Brooks tvrdí, že mRNA vakcíny způsobují sraženiny. Tak tomu však není. Krevní sraženiny jako vedlejší účinek, který se však objevuje velmi zřídka, byl zaznamenán u vakcín AstraZeneca a Johnson & Johnson. U mRNA vakcín nikoliv.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/