Ne, policie nezatkla devítiletou dívku kvůli tomu, že neměla očkovací certifikát

Sociálními sítěmi po celém světě se šíří příspěvky, že prý v Muzeu přírodní historie v New Yorku policie zatkla devítiletou dívku údajně za to, že odmítla ukázat očkovací certifikát. Tvrzení jsme v české republice zaregistrovali spíše v komentářích pod příspěvky, šíří se však také v polštině, angličtině nebo španělštině

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Tvrzení není pravdivě. Podle newyorské policie (NYPD) i muzea dívku přivezli dospělí, kteří protestovali proti povinnému očkováníi. Později byla vyvedena z budovy, zatímco ostatní byli zatčeni za to, že odmítli opustit uzavřené muzeum. Demonstranti totiž muzeum neopustili ani po skončení otvírací doby. 

Policejní seržant Edward Riley agentuře AFP řekl, že “dcera jednoho z demonstrantů zatčena nebyla. Policie proti ní nepodnikla žádné kroky. Převezena byla jen na policii, protože se o dítě neměl kdo postarat. Šest demonstrantů bylo převezeno na policejní stanici a všichni byli následně propuštěni.” 

Zástupce muzea dodal, že demonstranti dorazili mezi 14. a 15. hodinou, což naznačuje, že zůstali v hale tři hodiny, než je odvedla policie.

Zdroj: AFP 

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/