Ne, fotografie není z Prahy ani Praha festivalu nepřispěla 20 milionů

I letošní festival Prague Pride se stal terčem dezinformací. Na Facebooku se například objevil příspěvek, který tvrdí, že fotografie na nichž někdo předvádí na veřejnosti praktiku „Puppy play“ („Dog play“, patřící mezi BDSM praktiky), je z Prahy. Autor tuto fotografii spojuje s letošní Prague Pride a tvrdí, že hlavní město Praha přispělo na akci 20 milionů korun. „Tak nám Praha předvedla deviantně-dekadentní show pro naše děti za částku 20 mil. Kč. Je skvělé, že Piráti s TOP09 myslí na zábavu pro nejmenší na úrovni svého vlastního intelektu,“ píše se v příspěvku.

Naše hodnocení: nepravda

Podrobnosti: Jenže ani jedno z tvrzení není pravdivé. Fotografie nepochází z letošní Prague Pride. Koluje na internetu minimálně od roku 2019. Jak nám prozrazuje nástroj TinEye, je sdílena především s anglickými popisky.

Hlavní město Praha také na akci nemohlo přispět částkou 20 milionů korun. Organizátoři totiž prozradili, že letos rozpočet celého festivalu, který kromě průvodu měl v programu i například přednášky nebo promítání filmů, se vyšplhal na 8 milionů korun. Obě tvrzení jsou tedy nepravdivá.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/