MÝTUS: Nebezpečná rtuť ve vakcínách

Rtuť je nádhernou ukázkou toho, jak zastaralé argumenty odpůrců očkování jsou. Vakcíny totiž rtuť nikdy neobsahovaly. Rtuť sama o sobě jako látka je silně nebezpečná pro lidský organismus a její použití by bylo nezodpovědné. Pokud je však rtuť ve sloučenině ethylrtuť, takové nebezpečnosti pozbývá, což bylo vědecky prokázané již v první polovině minulého století.

Existují dvě běžné sloučeniny rtuti: methylrtuť a ethylrtuť. Zatímco methylrtuť je velice škodlivá pro lidský organismus, a naše tělo ji nedokáže efektivně odbourávat, Ethylrtuť je pro lidské tělo téměř nezávadná. Tělo ho zvládá odbourávat a nebezpečná začíná být až při vyšších dávkách. A která z nich je součástí thiomersalu? Ano, je to ethylrtuť.

Moment, ale co to je Hhiomersal?

Thiomersal se ve vakcínách používal od 20. let minulého století jako prevence proti růstu bakterií a plísní v lahvičkách určených pro více než jednu dávku vakcíny. Jediné zaznamenané vedlejší účinky bylo zarudnutí či svědění v místě vpichu a velice malé proceno (v řádu do jednoho procenta) lidí mohlo mít mírnou alergickou reakci (otok, zarudnutí). Pro žádné jiné účinky nebyl nikdy nalezen žádný důkaz! Thimerosal byl opakovaně mnoha studiemi prokázán jako bezpečný (123). Neexistuje žádný důkaz o spojitosti s autismem.

Přečtěte si také: Co vakcíny na covid skutečně (ne)obsahují?

Podívejte se také na video projektu Otevřená věda. Jak fungují vakcíny?

Jan Cemper

Jan Cemper

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuje za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *