Hokejisté Slovenska neodmítli pozvání politiků kvůli COVID opatřením

Sociální sítí Facebook se množí příspěvky o tom, že slovenští hokejisté po návratu z úspěšného turnaje na olympijských hrách se odmítli setkat s politiky kvůli COVIDovým opatřením. „Slovenskí hokejisti sa odmietli stretnúť s najvyššími predstaviteľmi štátu! Aktuálna vláda ničí životy ľudí, ničí podnikateľov, ničí poľnohospodárov a ničí aj šport. Osobne by som tiež netúžil po stretnutí s podvodníčkou Čaputovou, sektárom Hegerom a mafiánom Kollárom,“ píše například Štefan Polačik v příspěvku, který má více než tisíc sdílení.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Slovenští hokejisté, kteří na turnaji na olympijských hrách obsadili 3. místo, skutečně odmítli pozvání politiků. Důvodem však bylo časové vytížení. Politiky pozvali na společný oběd. „Vážíme si pozvání nejvyšších ústavních činitelů, z časových a organizačních důvodů jsme jim ale nemohli vyhovět. Proto jsme je pozvali na společný oběd s hráči po příletu do Bratislavy. Hráči mají za sebou několikahodinový mezikontinentální let a prioritou jsou pro ně oslavy s fanoušky. Proto pozvání na půdě ústavních činitelů nebylo z výše uvedených důvodů aktuálně možné. Zástupci vedení SZLH rádi přijmou jejich pozvání v nejbližších dnech,“ píše se v prohlášení.

Pro tvnoviny.sk se vyjádřil také bývalý slovenský hokejista Richard Lintner. Ten nesouhlasí s tím, že by toto gesto mělo znamenat, že hokejisté nechtějí, aby se na jejich slávě politici přiživovali.

Olympijský turnaj se konal v době, kdy většina evropských lig se blíží konci. Většina evropských lig se kvůli turnaji pozastavila, ale krátce po konci turnaje už museli hráči znovu hrát. Hráči se tedy musí vrátit do svých klubů.

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/