Boris Johnson a údajná únava z Ukrajiny

Na sociálních sítích a ruských webech se rozšířila zpráva, že premiér Spojeného království Boris Johnson je údajně unavený z Ukrajiny. „Svět je unavený z Ukrajiny. (…) Téma Ukrajiny začíná být nudné,“ prohlásil britský premiér Boris Johnson v rozhovoru pro Sky News,“ píší proruské weby.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Ve skutečnosti to však bylo míněno úplně v jiném kontextu. Boris Johnson v rozhovoru pro Sky News varoval před možnou „lehkou únavou z Ukrajiny“, která se nyní začíná objevovat ve světě. Johnson také zdůraznil, že by byla „katastrofa“, kdyby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině uspěl. Britský premiér to řekl po návratu z další návštěvy Kyjeva.

V rozhovoru s novináři po svém návratu Johnson řekl, že je pro něj důležité projevit podporu Británii v době, kdy Ukrajinci „strašně trpí“ tváří v tvář pokračující ruské ofenzivě v Donbasu. „Máme obavy, že svět kolem Ukrajiny začíná být trochu unavený. Je důležité ukázat, že jsme s nimi po dlouhou dobu, a zajistit strategickou stabilitu, kterou potřebují ,“ uvedl britský premiér v komentáři pro Sky News.

Více na StopFake

redakce

redakce

Za obsah odpovídá šéfredaktor webu Jan Cemper: Redakce: https://www.fakticke.info/redakce/